Noc Innowacji 2021 w ramach Digital Festival

Noc Innowacji 2021 na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej

#BioTechnoInnowacje
W dniu 9.10.2021 odbędzie się 3. edycja Nocy Innowacji organizowanej w ramach Digital Festival. Festiwal jest największą inicjatywą edukacyjno–technologiczą w Polsce, której głównym celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i umożliwienie zdobycia nowych umiejętności. W tym roku Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej włącza się w tę akcję, przygotowując bogatą ofertę warsztatów i wykładów o zróżnicowanej tematyce.
Studenci i pracownicy Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej podczas Nocy Innowacji 2021 w sposób łatwy i przystępny odpowiedzą na szereg nurtujących pytań związanych z biotechnologią, żywnością i kosmetykami.
Podczas Nocy Innowacji 2021 zostaną zaprezentowane wykłady, spotkania i warsztaty zarówno w formie online jak i w kontakcie bezpośrednim. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich odbiorców, od dzieci do seniorów. Hasłem przewodnim wydarzenia są #BioTechnoInnowacje.

Wykładowcy oraz Studenci odpowiedzą na pytania:

• Jak biotechnologia może się przyczynić do podboju kosmosu?
  • Czy w kosmosie żyją mikroorganizmy?
  • Jaki wpływ na organizmy żywe ma mikrograwitacja?
  • Jak zaprojektować indywidualną dietę dla kosmonauty?
  • Jak przygotować dania przed wysłaniem na orbitę?
  • Czy  możliwe jest stworzenie wegańskiej „bio-skóry”?
  • Na czym polega spersonalizowane podejście w pielęgnacji skóry?
  • Czy możliwe jest stworzenie naturalnego cienia do powiek?
  • Czy chcesz zobaczyć to, co niewidzialne i samodzielnie wyizolować DNA?
  • Jak efektywnie zagospodarować odpady i czy mogą się one stać surowcami z potencjałem?
  • Czy ciekawi Cię, jak przygotować nowoczesny napój?
  • Czy terapia genowa jest nadzieją na wyleczenie chorób?
  • Czy biopaliwa to energia przyszłości?

Zapraszamy do zapoznania się z obszerną propozycją warsztatów i wykładów online, a także warsztatów w kontakcie bezpośrednim:

Warsztaty online
Wykłady online
Warsztaty w kontakcie bezpośrednim

Wszystkie linki do poszczególnych wykładów, warsztatów itp. zostaną uruchomione 30 minut przed ich rozpoczęciem.

Ciekawi Cię jak naukę przekuwamy na praktykę? Koniecznie odwiedź naszą stronę www.binoz.p.lodz.pl/pl/Nauka-dla-spolecznosci