Nowy partner PŁ z branży biotechnologicznej

W połowie grudnia 2018 r. otworzyła swoją siedzibę w Łodzi firma Bio-Gen. A miesiąc później podpisała porozumienie o współpracy z Politechniką Łódzką. Umowę podpisali prorektor PŁ prof. Dariusz Gawin i prezes Zarządu Bio-Gen Artur Kleina.

Bio-Gen to firma biotechnologiczna, jedna z wiodących w Polsce, mająca w tej branży już prawie 30-letnie doświadczenie. Umowa, którą podpisał w imieniu Politechniki Łódzkiej prof. Dariusz Gawin -  prorektor ds. innowacji i rozwoju uczelni, jest dokumentem szczególnie ważnym dla naukowców i studentów Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności (BiNoŻ).
- Możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia specjalistów firmy Bio-Gen ma dla nas duże znaczenie, zarówno dla projektów naukowych jak i edukacyjnych – mówiła dziekan Wydziału  BiNoŻ - prof. Maria Koziołkiewicz podczas uroczystości podpisania porozumienia. – Ważna jest także perspektywa współpracy przy organizacji praktyk dla studentów, spotkań edukacyjnych oraz prowadzenia wspólnych badań i opracowywania nowych technologii.
Prezes Zarządu Artur Kleina powiedział, że podczas praktyk studenci będą mogli zapoznać się z aspektami wykorzystania biotechnologii w wielu dziedzinach życia oraz specyfiką pracy w firmie mającej szerokie kontakty na świecie. Dla Bio-Genu, który planuje zatrudnienie w Łodzi kilkuset nowych, młodych pracowników, to także szansa na wyłonienie najlepszych kandydatów.

Więcej informacji na internetowej stronie Życia Uczelni.