+

WikampFb

 
 

Rekrutacja do programu stypendialnego Młodzi w Łodzi oraz Stypendia Miasta Łodzi

A+ / A-

Łódź posiada szeroką i zintegrowaną ofertę dla studentów. Renomowane uczelnie, wyjątkowe kierunki studiów oraz unikalny w skali kraju program Młodzi w Łodzi to nasze główne atuty. Oferujemy m.in.: praktyki i staże u najlepszych łódzkich pracodawców, miejski program stypendialny oraz program stypendiów fundowanych przez łódzkich pracodawców, bezpłatne szkolenia, wizyty w łódzkich firmach, studencką kartę rabatową czy konkurs dla młodych przedsiębiorczych.

Program stypendialny Młodzi w Łodzi

1 października 2018 r. startuje rekrutacja do jedenastej edycji programów stypendialnych Młodzi w Łodzi oraz wspierająca nabór akcja promocyjno-informacyjna. 
W dziesięciu dotychczasowych edycjach programu stypendialnego łódzcy Pracodawcy ufundowali łącznie 224 stypendia dla najlepszych studentów łódzkich uczelni, sfinansowali miejsca w domu studenckim dla 38 studentów, a z dodatkowych kursów z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz programowania skorzystało prawie 220 osób. 
W roku akademickim 2018/2019 swój udział w inicjatywie stypendialnej zadeklarowało 21 firm i instytucji z Łodzi i regionu. Stypendia dla najlepszych studentów wybranych kierunków sfinansują: 
BSH (3 stypendia), WHIRLPOOL (3 stypendia), ABB (2 stypendia), P&G (2 stypendia), PIXEL TECHNOLOGY (2 stypendia),  ACCENTURE (1 stypendium), AMCOR (1 stypendium), CONTRAIN (1 stypendium), CORNING (1 stypendium), EMERSON (1 stypendium), 
GFT (1 stypendium), LIKI MOBILE SOLUTIONS (1 stypendium), NORDEA (1 stypendium), OBLIGO (1 stypendium), PELION (1 stypendium), ROSSMANN (1 stypendium) oraz SONOCO (1 stypendium).  
Łącznie to aż 24 stypendia!

Uczelnie zapewnią natomiast bezpłatne zakwaterowanie w swoim domu studenckim: UNIWERSYTET ŁÓDZKI (4 miejsca w akademiku) oraz POLITECHNIKA ŁÓDZKA (2 miejsca 
w akademiku). 
Ponadto UNIWERSYTET MEDYCZNY sfinansuje kurs języka hiszpańskiego dla 10 osób, a SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK kurs języka japońskiego dla 15 osób. 
Rekrutacja do programów stypendialnych poszczególnych Pracodawców będzie trwała do 26 października 2018 r. (za wyjątkiem rekrutacji do programu stypendialnego firmy P&G, która zakończy się 22 października 2018 r).  

Regulaminy programów stypendialnych oraz formularze wniosków stypendialnych można znaleźć na stronie www.mlodziwlodzi.pl korzystając z WYSZUKIWARKI STYPENDIÓW.

W ramach akcji promocyjno-informacyjnej wspierającej rekrutację do programów stypendialnych w mieście pojawią się billboardy przedstawiające ubiegłorocznego Stypendystę programu Młodzi w Łodzi, studenta Politechniki Łódzkiej – Cezarego Opoczyńskiego (stypendysta firmy P&G, a obecnie również jeden z pracowników firmy). Na uczelniach pojawią się plakaty i ulotki, program będzie promowany również na Facebooku.
Zapraszamy również do korzystania z pozostałych inicjatyw programu Młodzi w Łodzi, m.in. bezpłatnych szkoleń dla studentów oraz karty rabatowej.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ, tel. 42 638 43 27, 42 638 59 28, e-mail: mlodziwlodzi@mlodziwlodzi.pl

Stypendia naukowe Miasta Łodzi 2018/2019

W pierwszym tygodniu października 2018 r. rozpoczyna się również nabór wniosków do VIII edycji Programu stypendiów naukowych Prezydenta Miasta Łodzi dla studentów szkół wyższych z terenu Miasta Łodzi.
Studenci I roku studiów stacjonarnych będący laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych lub tematycznych mogą składać wnioski o przyznanie Stypendium Miasta Łodzi. Zarówno spośród laureatów, jaki finalistów, pierwszeństwo w uzyskaniu stypendium przysługuje osobom reprezentującym olimpiady przedmiotowe i tematyczne których przedmioty wywodzą się z nauk ścisłych, przyrodniczych i językowych. 
Głównym celem miejskiego programu stypendialnego jest zachęcanie ambitnej, zdolnej młodzieży także spoza regionu do podejmowania studiów w Łodzi. Wyróżnieni studenci otrzymają miesięcznie przez okres jednego roku akademickiego max. 1500 zł.

W dotychczasowych siedmiu edycjach programu stypendialnego wyłonionych zostało 127 stypendystów, którzy łącznie otrzymali od miasta wsparcie w wysokości 1.745.036 zł zł! Korzystający z programu Stypendyści to wybitnie uzdolnieni młodzi ludzie, którzy legitymują się nie tylko wysoką średnią ocen, ale także dużą aktywnością w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia poza uczelnią oraz rozwijaniu swoich pasji.  

Szczegóły dotyczące warunków udziału w VIII edycji programu stypendialnego oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.młodziwlodzi.pl (zakładka Inicjatywy > Stypendia Miasta Łodzi).
Nabór aplikacji trwa do 30 października br!

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ, tel. 42 638 44 64, 42 638 59 28, e-mail: mlodziwlodzi@mlodziwlodzi.pl

Strona internetowa www.studyinlodz.com.pl

Zapraszamy również do korzystania z nowej strony www.studyinlodz.com.pl dostępnej zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej. Witryna stanowi zintegrowaną i kompleksową ofertę Łodzi Akademickiej, w której znajdziecie zarówno informacje na temat wszystkich łódzkich uczelni, jak również przydatne informacje o mieście, o działaniach dedykowanych studentom czy praktyczny poradnik/informator dla maturzystów i studentów (w tym również dla studentów zagranicznych w ang. wersji).
Na stronie skorzystacie również z wyszukiwarki aktualnych kierunków studiów na łódzkich uczelniach.


Foto
Pliki do pobrania

Polecamy

 

 

 

bacaif

 

 

bacaif

 

sk

 

sk

 

Jednostki