+

75lat.p.lodz.pl
WikampFb

 
 

V edycja Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów - podsumowanie

A+ / A-

15 kwietnia bieżącego roku odbyła się gala finałowa V edycji Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej.
Jest to konkurs ogólnopolski, współorganizowany przez Wydział Chemiczny, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, cieszący się dużym powodzeniem wśród uczniów szkół średnich. Ma on na celu zachęcenie młodzieży posiadającej wiedzę z chemii na poziomie rozszerzonym do dalszego jej pogłębiania oraz wyszukiwanie i promowanie uczniów uzdolnionych w tej dziedzinie.

Rekordowa frekwencja uczestników ze szkół z całej Polski (ponad 200 uczniów) jest dowodem na ciągły rozwój tej inicjatywy. Poza naszym miastem i regionem niezwykle silnie były reprezentowane szkoły średnie m.in. z Torunia, Grudziądza, Krakowa, Warszawy i Radomska.

W bieżącej edycji Konkursu Jury wyłoniło spośród najlepszych uczestników 6 finalistów oraz 7 laureatów, którzy zostali obdarowani pamiątkowymi upominkami z Politechniki Łódzkiej, a przez sponsorów, przedstawicieli firm: Anwil SA oraz Galvo SA, również cennymi nagrodami rzeczowymi – tabletami oraz kalkulatorami naukowymi. Jednakże, najcenniejszą nagrodą dla wszystkich laureatów Konkursu jest z pewnością możliwość studiowania na jednym z Wydziałów PŁ bez konieczności udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego powodzenia na wymarzonych studiach!


Foto

Polecamy

 

 

 

bacaif

 

 

bacaif

 

sk

 

sk

 

Jednostki