+

WikampFb

 
 

Microsoft IMAGINE

A+ / A-

KTO MOŻE UŻYWAĆ PROGRAMÓW DOSTĘPNYCH DZIĘKI MICROSOFT IMAGINE?

  • Pracownicy wydziału prowadzący zajęcia dydaktyczne lub pracę naukową z użyciem objętego licencją oprogramowania firmy Microsoft mają prawo do pobrania po jednej legalnej kopii każdego używanego w tej pracy programu.
  • Studenci wydziału mają prawo do pobierania programów potrzebnych im do nauki w domu wykładanych przedmiotów.
  • Pracownicy administracyjni nie mają prawa używać tych programów.

Zasady funkcjonowania programu IMAGINE opisane są na stronach:
www.microsoft.com/pl-pl/student/dreamspark/default.aspx
catalog.imagine.microsoft.com/en-us/Support/faq#FAQ

CO JEST DOSTĘPNE?
Udostępnione są darmowe licencje tylko wybranych programów firmy Microsoft. Oprócz tego ułatwiony jest dostęp do wszelkiej dokumentacji elektronicznej oprogramowania firmy Microsoft.
Wykaz programów dostępnych w ramach licencji IMAGINE (podgląd z wybieranej listy bez konieczności logowania do systemu):
e5.onthehub.com/WebStore

WAŻNE! Licencja nie obejmuje pakietu Microsoft Office, jedynie wybrane programy wchodzące w jego skład.

JAK SKORZYSTAĆ Z IMAGINE?
Studenci i pracownicy chcący wziąć udział w programie IMAGINE wypełniają odpowiedni formularz:

Z wypełnionym formularzem (w przypadku studentów potwierdzonym w Dziekanacie, w przypadku pracowników - w biurze instytutu) należy zgłosić się do pracowni komputerowej Wydziału do koordynatora Piotra Janusa.

Po przyznaniu przez Koordynatora loginu i hasła programy można ściągnąć z serwera ELMS w postaci plików ISO.
Klucze rejestracyjne należy pobrać indywidualnie z serwera ELMS po zalogowaniu.
Otwórz stronę logowania do systemu ELMS.

W przypadku pracowników Wydziału nazwą użytkownika systemu ELMS (username) jest imię i nazwisko.
W przypadku studenta nazwa użytkownika jest utworzona z numeru pierwszego indeksu i nazwy Wydziału (np. 123456@binoz.p.lodz.pl). 
Na email podany w formularzu kierowane będą wszystkie raporty i listy z systemu ELMS, jak również hasło do pierwszego zalogowania.
(Uwaga! Listy rozsyłane są automatycznie i wiele portali pocztowych przechwytuje je jako SPAM. Należy sprawdzić zawartość folderu SPAM w swojej skrzynce pocztowej na serwerze).

KONTAKT
W przypadku trudności z logowaniem do systemu ELMS prosimy o kontakt z koordynatorem systemu:
Piotr Janus, piotr.janus@p.lodz.pl, tel. 42 631 34 09.


Najważniejsze pytania i odpowiedzi:

Co to jest IMAGINE (dawniej DreamSpark)?
To program dla uczelni wyższych prowadzących zajęcia dydaktyczne z szeroko rozumianej informatyki. Każda jednostka (przykładowo: wydział/instytut/katedra) otrzymuje subskrypcję, która daje dostęp do platformy Microsoft, serwerów oraz narzędzi programistycznych. Oprogramowanie może być instalowane na dowolnej liczbie komputerów jednostki. Jego użycie oznacza niekomercyjne wykorzystanie, wyłącznie w celu projektowania i prowadzenia zajęć oraz do badań naukowych. Nie wolno go używać do budowania infrastruktury na uczelni (np. nie wolno go używać w dziekanacie bądź jako serwera wydziałowego). Studenci jednostki mogą pobierać je oraz instalować na swoich komputerach osobistych.

Co zyskuję przystępując do programu?
Członkostwo daje możliwość zainstalowania oprogramowania w laboratoriach. Dodatkowo studenci jednostki mogą instalować je na swoich komputerach osobistych. IMAGINE daje szeroką gamę udogodnień:

  • Subskrypcja zawiera platformę Microsoft, serwery oraz narzędzia programistyczne. Ponadto dostępne są wersje testowe, najnowsze edycje programów i wsparcie techniczne.
  • Specjalne prawa licencyjne pozwalają jednostkom na instalowanie programów na dowolnej liczbie maszyn w salach dydaktycznych - wyłącznie w celu projektowania, prowadzenia zajęć oraz badań naukowych.
  • Studenci mogą zainstalować oprogramowanie na własnych komputerach osobistych i wykorzystywać je do nauki oraz do tworzenia programów.
  • Stały dostęp do pobierania uaktualnień.
  • Automatyczna dystrybucja oprogramowania oraz kluczy produktów uprawnionym użytkownikom poprzez sieciowy, darmowy system E-academy License Management System (ELMS).
  • Dostęp do samouczków, przykładów kodu, projektów, dokumentów technicznych, przykładów wykorzystań technologii.

Czy pracownicy zatrudnieni przez jednostkę mogą korzystać z subskrypcji IMAGINE?
Tak, mogą instalować i korzystać z oprogramowania w celach niekomercyjnych. Mogą ponadto instalować je na swoich komputerach osobistych.


Jednostki