+

WikampFb

 
 

Microsoft IMAGINE

A+ / A-

KTO MOŻE UŻYWAĆ PROGRAMÓW DOSTĘPNYCH DZIĘKI MICROSOFT IMAGINE?

  • Pracownicy wydziału prowadzący zajęcia dydaktyczne lub pracę naukową z użyciem objętego licencją oprogramowania firmy Microsoft mają prawo do pobrania po jednej legalnej kopii każdego używanego w tej pracy programu.
  • Studenci wydziału mają prawo do pobierania programów potrzebnych im do nauki w domu wykładanych przedmiotów.
  • Pracownicy administracyjni nie mają prawa używać tych programów.

CO JEST DOSTĘPNE?
Udostępnione są darmowe licencje tylko wybranych programów firmy Microsoft. Oprócz tego ułatwiony jest dostęp do wszelkiej dokumentacji elektronicznej oprogramowania firmy Microsoft.
Wykaz programów dostępnych w ramach licencji IMAGINE (podgląd z wybieranej listy bez konieczności logowania do systemu):
e5.onthehub.com/WebStore

WAŻNE! Licencja nie obejmuje pakietu Microsoft Office, jedynie wybrane programy wchodzące w jego skład.

JAK SKORZYSTAĆ Z IMAGINE?
Studenci i pracownicy chcący wziąć udział w programie IMAGINE wypełniają odpowiedni formularz:

Z wypełnionym formularzem (w przypadku studentów potwierdzonym w Dziekanacie, w przypadku pracowników - w biurze instytutu) należy zgłosić się do pracowni komputerowej Wydziału do koordynatora Piotra Janusa.

Po przyznaniu przez Koordynatora loginu i hasła programy można ściągnąć z serwera ELMS w postaci plików ISO.
Klucze rejestracyjne należy pobrać indywidualnie z serwera ELMS po zalogowaniu.
Otwórz stronę logowania do systemu ELMS.

W przypadku pracowników Wydziału nazwą użytkownika systemu ELMS (username) jest imię i nazwisko.
W przypadku studenta nazwa użytkownika jest utworzona z numeru pierwszego indeksu i nazwy Wydziału (np. 123456@binoz.p.lodz.pl). 
Na email podany w formularzu kierowane będą wszystkie raporty i listy z systemu ELMS, jak również hasło do pierwszego zalogowania.
(Uwaga! Listy rozsyłane są automatycznie i wiele portali pocztowych przechwytuje je jako SPAM. Należy sprawdzić zawartość folderu SPAM w swojej skrzynce pocztowej na serwerze).

KONTAKT
W przypadku trudności z logowaniem do systemu ELMS prosimy o kontakt z koordynatorem systemu:
Piotr Janus, piotr.janus@p.lodz.pl, tel. 42 631 34 09.


Najważniejsze pytania i odpowiedzi:

Co to jest IMAGINE (dawniej DreamSpark)?
To program dla uczelni wyższych prowadzących zajęcia dydaktyczne z szeroko rozumianej informatyki. Każda jednostka (przykładowo: wydział/instytut/katedra) otrzymuje subskrypcję, która daje dostęp do platformy Microsoft, serwerów oraz narzędzi programistycznych. Oprogramowanie może być instalowane na dowolnej liczbie komputerów jednostki. Jego użycie oznacza niekomercyjne wykorzystanie, wyłącznie w celu projektowania i prowadzenia zajęć oraz do badań naukowych. Nie wolno go używać do budowania infrastruktury na uczelni (np. nie wolno go używać w dziekanacie bądź jako serwera wydziałowego). Studenci jednostki mogą pobierać je oraz instalować na swoich komputerach osobistych.

Co zyskuję przystępując do programu?
Członkostwo daje możliwość zainstalowania oprogramowania w laboratoriach. Dodatkowo studenci jednostki mogą instalować je na swoich komputerach osobistych. IMAGINE daje szeroką gamę udogodnień:

  • Subskrypcja zawiera platformę Microsoft, serwery oraz narzędzia programistyczne. Ponadto dostępne są wersje testowe, najnowsze edycje programów i wsparcie techniczne.
  • Specjalne prawa licencyjne pozwalają jednostkom na instalowanie programów na dowolnej liczbie maszyn w salach dydaktycznych - wyłącznie w celu projektowania, prowadzenia zajęć oraz badań naukowych.
  • Studenci mogą zainstalować oprogramowanie na własnych komputerach osobistych i wykorzystywać je do nauki oraz do tworzenia programów.
  • Stały dostęp do pobierania uaktualnień.
  • Automatyczna dystrybucja oprogramowania oraz kluczy produktów uprawnionym użytkownikom poprzez sieciowy, darmowy system E-academy License Management System (ELMS).
  • Dostęp do samouczków, przykładów kodu, projektów, dokumentów technicznych, przykładów wykorzystań technologii.

Czy pracownicy zatrudnieni przez jednostkę mogą korzystać z subskrypcji IMAGINE?
Tak, mogą instalować i korzystać z oprogramowania w celach niekomercyjnych. Mogą ponadto instalować je na swoich komputerach osobistych.


Jednostki